Про мене

Моє фото
Проект "Інтелект України" має на меті: виховання учня як громадянина України, національно свідомої, вільної, життєво і соціально компетентної особистості, здатної здійснювати самостійний вибір, приймати відповідальні рішення у різноманітних життєвих ситуаціях

Батьківська сторінка


Розпочались зимові канікули — пора відпочинку, свят та розваг. Але для того, щоб канікули були веселими й корисними, необхідно пам ‘ятати про безпечну поведінку

Правила поведінки під час ожеледиці

  • Ходити не поспішаючи, ноги злегка розслабити у колінах, ступати на всю підошву. Руки мають бути вільні. Необхідно пам’ятати, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому варто виходити із будинку заздалегідь.
  • У разі порушення рівноваги потрібно швидко присісти — це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
  • Падати із мінімальною шкодою для свого здоров’я. Відразу варто присісти, щоб знизити висоту. У момент падіння потібно зібратись, напружити м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотися — удар, спрямований на тебе, зменшиться.
  • Не варто тримати руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.
  • Ідучи тротуаром, не потрібно йти близько до проїжджої частини дороги. Це небезпечно, адже є ризик підковзнутися і впасти по, колеса автомобіля, що проїжджає.
  • Не можна перебігати проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці.
    Варто пам’ятати, що через ожеледицю значно збільшаться відстань гальмівного шляху.

 

Правила поведінки на водоймах, вкритих кригою.

  • Не можна з’їжджати на лижах із крутого берега на кригу: у разі різкого навантаження він може провалитися.
  • Категорично забороняється дітям грати на тонкій кризі.
  • Кататися на ковзанах можна лише в перевірених та обладнаних для цього місцях.
  • Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини, необхідно негайно повертатися на берег. Не можна бігти,трба йти повільно, не відриваючи ніг від льоду.

 

Обережно: бурульки!

  • Нестійкі погодні умови — відлига вдень і заморозки вночі — сприяють
    активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом) та великих деревах.
  • Необхідно бути особливо уважним, проходячи біля будинків або високих дерев. Спершу потрібно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.

 

Правила пожежної безпеки під час святкування Нового року

Щоб   свято  не  затьмарилось   пожежею,   необхідно  дотримуватись  таких правил:

  • Ялинка має стояти на стійкій основі.
  • При виявленні несправності святкової ілюмінації (блимання лампочок,
    іскріння) слід одразу її вимкнути.
  • Не можна прикрашати ялинку целулоїдними іграшками.
  • Дітям забороняється купувати та використовувати піротехнічні засоби: феєрверки, петарди, ракети!
  • Пам’ятайте! Щороку збільшується кількість людей, які отримали травми
    через недотримання правил користування піротехнікою.

 



















Шановні батьки! 

Пам’ятайте, що літні канікули для дітей – це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті у школі знання і використовувати їх у домашніх умовах. Психологи рекомендують дотримуватися таких основних моментів на канікулах:

  • Організуйте для вашої дитини правильний розпорядок дня (режим), дотримуйтеся його щодня;
  • Організуйте дитині щоденний активний відпочинок на свіжому повітрі;
  • Організуйте щоденну навчальну годину, оберіть постійний час і повторюйте навчальний матеріал;
  • Постійно говоріть із дитиною (контролюйте вимову та правильність побудови висловлювань);
  • Спостерігайте за поведінкою дитини, якщо у неї виникають труднощі, допомагайте їх розв’язувати, підтримуйте;
  • Заведіть влітку окремий зошит «Мої враження» і допомагайте дитині щоденно записувати 2-3 речення про сьогоднішній день;
  • Поважайте дитину як особистість.


Безпечні весняні канікули надворі та вдома







 Якщо дитині важко навчатися дистанційно: не сприймає інформацію, губиться увага.

Що робити?

Дистанційне навчання є викликом як для тих, хто навчає, так і для учнів. Тривале перебування перед екранами гаджетів підвищує втому та розфокусовує увагу, адже така діяльність не властива дитячому віку. Тому втрата уважності під час уроку може бути нормою.

Під час дистанційного навчання дитини батькам насамперед потрібно розуміти, що дитина може не мати жодних проблем з увагою, а просто перевтомлюватися від онлайн уроків, самостійного опрацювання матеріалу та постійної роботи з гаджетами. Тому цю проблему варто розв’язувати за допомогою організаційних рішень. 

Ось декілька корисних порад, як справитись із цим і допомогти дитині організувати навчальний процес вдома:

  1. Плануйте день та слідкуйте за дотриманням режиму дня. Роздрукуйте розклад уроків, щоб він був у дитини перед очима. 
  2. Оберіть разом з учнем одяг для “роботи”. Так званий “дрес-код” допоможе дитині “увійти в роль учня” та зосередитися  на роботі.
  3. Організуйте робоче місце. Воно має гарно освітлюватися (за можливості — денним світлом), бути зручним та обладнаним необхідною технікою.
  4. Чергуйте періоди навчання та відпочинку. Зауважте, ми звикли відпочивати з використанням гаджетів, проте під час дистанційного навчання такий відпочинок не є зміною діяльності: очі не відпочивають від монітору, а мозок від обробки інформації. Також пам’ятайте про необхідність фізичної активності. Прогулянки на свіжому повітрі, танці та руханка під час перерв стануть помічниками для відпочинку тіла і психіки дитини.
  5. Розробіть систему заохочень.  Складіть разом зі своєю дитиною своєрідний чек-ліст заохочень за успіхи у навчанні. Не радимо мотивувати учня фінансовими винагородами. Краще мотивувати враженнями: переглядом кіно вдома, читанням книг, прогулянками до парку, відвідинами ковзанки тощо. Такий чек-ліст можна намалювати чи створити у графічному редакторі та повісити у робочому куточку. 
  6. Ще однією формою підтримки мотивації дитини до навчання є постійна фіксація успіхів у навчанні. Наприклад, учень отримав високу оцінку за домашнє завдання, уважно вислухав нову тему від вчительки чи прочитав параграф із новим матеріалом: це треба обов’язково відзначити, створюючи своєрідний “шлях до успіху”. Таке відстеження батьками дитячих успіхів допоможе дитині відчувати свій прогрес та прагнути більшого. 



Пам'ятка «Безпечні зимові канікули»

Розпочинаються зимові канікули — пора відпочинку, свят та розваг. Але для того, щоб канікули були веселими й корисними, необхідно пам 'ятати про безпечну поведінку.

З метою попередження нещасних випадків і дитячого травматизму ознайомтесь з правилами техніки безпеки під час зимових канікул.


Безпека дітей у руках батьків





Немає коментарів:

Дописати коментар